Diyarbakır Şubemiz; TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan üyemizin haksız ve hukuksuz bir şekilde Zonguldak’a sürgün edilmesini yapılan basın açıklamasıyla protesto etti.
8 Kasım 2018 Perşembe günü TÜİK Diyarbakır Bölge Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında; üyelerimize yönelik baskıcı tutumlara ve sürgünlere karşı BES olarak sonuna kadar mücadele edeceğimiz vurgusu yapıldı.
Açıklama Şube Sekreterimiz Yusuf Karatay tarafından yapıldı.
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15be43c8a45ad3.jpg)
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15be43c8aaa074.jpg)
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15be43c8b0ca48.jpg)