Zonguldak Şubemiz 23. 10. 2014 Perşembe günü Madenci Anıtı önünde basın açıklaması gerçekleştirmiştir.
Açıklamada, 2015 yılı Bütçe Kanun Tasarısının emekçilerin taleplerini karşılamadığı, emekçilere dönük saldırı politikalarının devam ettiği ifade edilerek; insanca yaşam, güvenceli iş, güvenli gelecek taleplerimiz kamuoyuyla paylaşılmıştır.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in “Memur-Sen’le anlaştık, 2014 yılı enflasyon ödenmeyecek” açıklamasına da tepki gösterilerek, “biz anlaşmadık” vurgusu yapıldı ve ek zam talebi ve insanca yaşanabilecek bir ücret talebimizden vazgeçilmeyeceği ifade edilmiştir.
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/154491bc0334dd.jpg)
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/154491bc0991c9.jpg)
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/154491bc12763d.jpg)
453px; /
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/154491bc1a133c.jpg)
453px; /