Zonguldak Şubemiz 16 Aralık 2020 çarşamba günü Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü binası önünde basın açıklaması yaptı.
Şube örgütlenme ve Eğitim Sekreterimiz Alper Kaya tarafından yapılan açıklamada; pandemiye karşı alınması gereken önlemler ve işkolumuza bağlı birimlerde yaşanan sorunları dile getirildi.
Açıklamada, özellikle kamu alacaklarının yapılandırılma süreci bahane edilerek başta SGK ve Maliye birimlerinden Covid-19 önlemlerinin kaldırılması eleştirilirken, son bir hafta içerisinde biri Zonguldak’ta olmak üzere üç SGK emekçisinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmesine dikkat çekildi.
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15fda16d6c28b3.jpg)