Bu yıl Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 25 Şubat / 3 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanmakta olan Vergi Haftasında, sendikamız adil bir vergi sistemi ve vergide adalet talepleri ile haftaya ilişkin alternatif eylem ve etkinlikler düzenlemektedir.
Bu kapsamda İzmir Şubemiz 1 Mart 2019 tarihinde,
saat 12. 00-12. 05 arasında, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı, çiğli, Yamanlar, Gaziemir ve Şirinyer Vergi Daireleri önünde “5 dakikada 5 talep” eylemi gerçekleştirerek Vergi Dilimi Soygununa karşı mücadele çağrısı yaptı.
Şubemizin gerçekleştirdiği bu eylem yerel ve genel basında da büyük ilgi gördü.
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15c7d14745d014.jpg)
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15c7d1474bd9c0.jpg)
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15c7d1475a4626.jpg)
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15c7d147494545.jpg)
![](http://bes.ikon-x.com.tr/wp-content/uploads/2021/04/15c7d147424a95.jpg)