VAN ŞUBEMİZ: BÜTÜN ÜYELERİMİZ GÖREVLERİNE DÖNENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ!

252

Bilindiği üzere 22 Kasım 2016 tarihinde yayınlanan 677 sayılı KHK ile, başta Genel Başkanımız olmak üzere birçok yönetici ve üyemiz haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edilmişlerdir.
Van Şubemiz, 22 Kasım 2016 tarihinde çıkarılan 677 sayılı KHK’ya ilişkin, 22 Kasım 2018 Perşembe günü Şubemizde basın toplantısı düzenledi.
Şube Başkanımız Seher Kadiroğlu Ataş tarafından yapılan açıklamada; 22 Kasım 2016 tarihinde yayınlanan 677 sayılı KHK’nın doğrudan sendika yönetici ve üyelerimizi hedef aldığı belirtilerek, Türkiye’nin KHK’larla yönetilen bir diktatörlüğe dönüştüğü, kamuda yaşanan işten atma, açığa alma ve sürgünlerin 12 Eylül askeri darbesini gölgede bıraktığı, şu ana kadar yüzbinlerce kamu emekçisinin hukukun evrensel ilkeleri çiğnenerek, keyfi olarak işten atıldığı ifade edilmiştir.
Açıklamada, OHAL Komisyonunun lağvedilerek, OHAL sonucu yaşanan mağduriyetleri giderecek evrensel hukuka uygun düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerektiği ve bütün üyelerimizin görevlerine dönene kadar, yaşanan bu hukuksuzluklar karşısında mücadele kararlılığı içinde olacağımız kamuoyuyla paylaşılmıştır.