AMERİKA/LAS VEGAS’TA YAŞANAN KATLİAMI LANETLİYORUZ!

224

ABD’nin Las Vegas kentinde 59 kişinin yaşamını yitirmesi, 500’den fazla kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan katliamı gerçekleştirenleri lanetliyor, Amerika halklarına bağ sağlığı diliyoruz.
Fransa/Mulhouse kentinde yaşanan kundaklamada da olduğu gibi son yıllarda sivillere, masum insanlara, kadınlara ve çocuklara yönelik gerçekleşen katliamlarda yaşanan artış dehşet vericidir.
Hiçbir ölçü, sınır ve kaygı taşımayan bu kör şiddet ve katliamlara karşı insanlık tarihinde ezilenlerin mücadelesiyle ortaya çıkan değerler etrafında kenetlenmekten ve birlikte mücadele etmekten başka çıkış yolu yoktur.
Bu katliamlara zemin hazırlayan, bütün dünyada şiddeti teşvik eden emperyalist politikalar ile bu tür katliamlardan sonra ülkemizde “bizim topraklarımızda akan kana neden olanlar kendi topraklarında da kan akmasına alışmalılar” türünden kimi vicdansız, insanlık dışı, kin ve nefret tohumları saçan yazı yazan zihniyet aynı noktada buluşmaktadır.
İnsanlık değerlerine savaş açan ve kanda buluşan her iki zihniyeti de kınıyor, Amerika halklarına üzüntülerimizi iletiyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Yürütme Kurulu