SÖZÜN BİTTİĞİ NOKTADAYIZ! ARTIK YETER!

241

206px; 1Bugün 10. 58’de İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlama sonucu ilk belirlemelere göre 5 insanımız hayatını kaybetmiş, 7’si ağır 36 kişi yaralanmıştır. Başta patlamada hayatını kaybedenlerin aileleri olmak üzere tüm halkımıza başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyor, bu büyük acıyı paylaşıyor, insanlık suçu saldırıyı lanetliyoruz. . .
11 Mayıs 2013 Reyhanlı, 5 Haziran 2015 Diyarbakır, 20 Temmuz 2015 Suruç, 10 Ekim 2015 Ankara, 12 Ocak 2016 Sultanahmet/İstanbul, 17 Şubat 2016 Ankara, 13 Mart 2016 Ankara katliamlarının ardından İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan bu patlama, savaş, kan, nefret ve kinden beslenenlerin alçakça saldırılarının bedelinin masum insanlara ödetildiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Türkiye’de artık her vatandaş nerede, ne zaman bir kör kurşunun, bir canlı bombanın hedefi haline geleceğinin tedirginliği ile yaşamaktadır. Buna rağmen hem içeride hem dışarıda savaş ve şiddet politikalarında ısrar eden, Başkanlık rejimi dışında herhangi bir derdi ve çalışması olmayan siyasi iktidar, barış ve kardeşlik talep edenleri, aydınları, akademisyenleri, gazetecileri, siyasileri, toplumun muhalif bütün kesimlerini hedef almakta, yaşanan katliamların üstünü örtemeye çalışmaktadır.
KESK olarak
savaş ve şiddet politikalarına karşı, toplumun tüm kesimlerine güven verecek, toplumsal barışı sağlayacak ve ülkemizi uçurumun kenarından çekip alacak adımlar hızla atılması talebiyle
tüm yurttaşlarımızı ülkemizin savaş ve şiddet ortamına itilmesine karşı çıkmaya, ayrım gözetmeksizin tek bir insanımızın bile katliamlara-saldırılara artık kurban verilememesi için barış, demokrasi ve insan hakları mücadelesini yükseltmeye çağırıyor, bir kez daha yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyor, insanlık suçu saldırıyı lanetliyoruz…