GEÇ OLMADAN!. . .

243


float: ; /Dünyanın gözleri önünde Kobanê’de binlerce sivil
IŞİD’in katliamı ile karşı karşıya gelmiştir. Uluslararası emperyalist güçlerin Ortadoğu’ya ilişkin planlarının maşası olarak devreye soktukları IŞİD çeteleri Kobane’de yeni bir soykırım girişimi saldırısı gerçekleştirmektedir. Buna karşı Kobanê halkı hepimizin geleceğini belirleyecek tarihi bir direniş sergilemektedir.
Tüm kanıtlar ve gelişmeler AKP’nin bu saldırılardan medet umduğunu ve teşvik edicilerinden olduğunu düşündürmektedir. Adeta Koalisyon güçleri ve AKP arasında Kürt halkının demokratik kazanımlarının ortadan kaldırılması temelinde bir anlaşma IŞİD üzerinden hayata geçirilmek istenmektedir. AKP’nin tüm demagojik karşı söylemlerine rağmen bölgede bu kanı giderek yaygınlaşmakta ve ortam tehlikeli bir hal almaktadır. Bu ateşin tüm Türkiye’yi saracağı kaygısını yaşamaktayız.
Bizler bu sessizliği ve seyirci olma halini kınıyor, tüm duyarlı kesimleri demokratik tepkilerini yükseltmeye ve katliamı durdurmaya çağırıyoruz. Başta AKP olmak üzere yaşanacaklardan gelişmeleri seyreden tüm devletler ve çevreler sorumlu olacaktır.

üyelerimiz bulundukları tüm yerlerde başta diğer emek örgütleri olmak üzere demokratik güçlerle ortak hareket edecek, demokratik direnişi yükseltecektir. çok geç olmadan demokratik eylem ve etkinliklerle Kobanê’de gerçekleştirilmek istenen katliamı durdurmalıyız. Aksi halde kazanan gericilik ve faşizm, kaybeden ise insanlık olacaktır.