İSRAİL VE IŞİD TERÖRÜNE KARŞI ÇIKMAK İNSANLIK GÖREVİDİR!

206

Ortadoğu coğrafyası kana doymuyor, uzun süredir devam eden IŞİD teröründen sonra, İsrail’in Gazze’ye yönelik yoğun saldırıları bölgeyi kan gölüne çevirmeye devam ediyor. Gazze’ de devam eden saldırılarda 100’ün üzerinde sivilin öldüğü, binin üzerinde yaralının olduğu ve İsrail’in saldırgan tutumuna karşı uluslar arası tepkilerin aratarak devam ettiği bir süreçte İsrail tarafından yapılan açıklamalarda saldırıların devam edeceği ifade edilmektedir.
Diğer taraftan IŞİD terörü hız kesmiyor, IŞİD Ortadoğu coğrafyasında yayılmacı pratiğini katliamlarla sürdürmeye devam ediyor. Rojava’nın Kobanê Kantonu’na karşı saldırıya geçen IŞİD çeteleri başta Kürt halkı olmak kaydıyla Kürt halkıyla kader birliği yapan tüm halklara karşı sürdürdüğü saldırılar ortaya konulan direniş sonucu geri püskürtülmüş olmakla birlikte önce Suriye’ye karşı desteklenen, ardından tüm Ortadoğu’yu ele geçirmek üzere harekete geçen IŞİD’in önü alınamıyor. Türkiye, Suudi Arabistan, Katar gibi ülkelerin desteği ve teşvikiyle atağa geçmiş bulunan IŞİD çeteleri her gün yeni katliamlar, yeni saldırılar düzenleyerek Ortadoğu’da hegemonyalarını artırmaya devam etmektedir.
AKP’nin 12 yıldır ülkede ve bölgede uyguladığı mezhepçi politikaların orta doğuda yaşanan son gelişmelerle iflas ettiği ortadadır. Suriye’ye karşı desteklenen IŞİD gibi çetelerin yaptığı katliamlardan AKP hükümeti de sorumludur. Emek ve demokrasi güçlerine düşen görev orta doğuda akan kanın durması için mücadele etmek farklı etnik kimliklerin ve inançların eşit ve özgür bir temelde kardeşçe yaşayabilecekleri bir Ortadoğu yaratmaktır.
ORTADOĞUDA EMPERYALİST MüDAHALEYE SON!
YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!