“BANKA PROMOSYON SÖZLEŞMELERİ YENİLENSİN” TALEBİMİZDE ISRARCIYIZ! İSTANBUL 3 NO’LU ŞUBEMİZ: BANKALARDAN ALACAKLIYIZ! PROMOSYONLARIMIZ GÜNCELLENSİN!

515

“Banka Promosyon Sözleşmeleri Yenilensin” talebimiz devam ediyor…

İstanbul 3 No’lu Şubemize bağlı Ümraniye İşyeri Temsilciliğimiz tarafından Ümraniye Uygulama Grup Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklamasında promosyon sözleşmelerinin yenilenmesi talep edilerek, işkolumuzda yer alan tüm kurumların banka promosyon süreçlerinin takipçisi olacağımız kamuoyuyla paylaşıldı.

İstanbul 3 No’lu Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Rıza Torun tarafından okunan açıklama aşağıdadır0

BASINA VE KAMUOYUNA

Değerli Basın Emekçileri;

Büro Emekçileri olarak, banka promosyon sözleşmelerinin bir an önce yenilenmesini ve yeni yapılacak anlaşmalarda ise günün koşullarına uygunmiktarda banka promosyonu istiyoruz.

Değerli Basın Emekçileri;

Daha bir-iki yıl önce 3 bin, 4 bin lira tutarlarında alınan banka promosyonları, günümüzde 30- 40 bin lira düzeyine çıkarken, işkolumuzdaki bazı kurumların sözleşmelerinin bitmesine daha 1-2 yıl olduğu göz önüne alındığında, Büro Emekçilerinin karşı karşıya kaldığı bu mağduriyet bir an önce çözülmelidir.

Büro Emekçileri Sendikası olarak bu mağduriyetin çözülmesi için yoğun bir faaliyet yürütüyoruz; Bir yandan kurum yetkilileri ile görüşürken, diğer yandan ilgili bankaların yetkilileri ile görüşme talebinde bulunduk.

Son yıllarda işkolumuzda yer alan kurumların maaşları ile ilgili yapılan ihaleleri kamu bankaları kazanmaktadır. Yaşanılan bu mağduriyette kurum, banka ve yetkili sendikanın ortak sorumluluğu vardır.

Büro Emekçilerinin yandaş Memur Sen’den bir beklentisi olmadığı gibi yandaş Memur Sen’in imzaladığı satış sözleşmelerinin mağduru olan Büro Emekçilerinin Memur Sen’e tepkileri her geçen gün büyümektedir. Büro Emekçilerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile inisiyatifleri kalmayan, bakanlardan, Genel Müdürlerden de bir beklentisi yoktur.

Değerli Basın Emekçileri;

Büro Emekçileri yaşadığı bu mağduriyeti örgütlü gücü ile aşacak deneyime sahiptir. Yaşadığımız ekonomik krizde dahi yüksek karlılık açıklayan krizden nemalanarak karına kar katan bankalara karşı örgütlü gücünü kullanacaktır.

Buradan bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz!

Taleplerimiz doğrultusunda banka promosyon anlaşmalarının revize edilmediği, yeni yapılacak anlaşmalarda ise taleplerimizin karşılanmadığı koşullarda, ilgili bankaların kredi kartlarını ve otomatik ödeme talimatlarımızı iptal edeceğimizi, ilgili bankalardan herhangi bir hizmet almayacağımızı, bugün ülkenin dört bir yanında işyerlerimiz önünde yaptığımız eylemlerimizi ilgili bankaların önüne taşıyacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR, SGK, Adalet Bakanlığı, Yüksek Yargı kurumları ve Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere, işkolumuzda yer alan tüm kurumların banka promosyon süreçlerinin takipçisi olacağız ve olmaya da devam edeceğiz!

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!
Yaşasın BES!