CHAVEZ?İN HATIRLATTIĞI: [ct]ÖRGÜTLÜ BİR HALKI HİÇ BİR KUVVET YENEMEZ..![ct]

246

kckspan class=ctgosterctbyk


style=ctborder- 0px; border-style: solid; float: ; : 188px; 150px;ct /byk kck/spanbyk”21. Yüzyıl için Sosyalizm” sloganıyla 1998den itibaren Venezuela Devlet Başkanlığı yapan, ülkesinde Bolivarcı Devrimin sosyalist reformlarını uygulayan; emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinde komünal konseyler ve işçilerce yönetilen kooperatifler kurup, bir dizi toprak reformunu hayata geçirerek, çeşitli önemli sanayileri kamulaştıran Venezuela Birleşik Sosyalist Partisinin (PSUV) lideri Hugo Rafael Chávez Frías hayatını kaybetti.
Venezuelanın sosyalist lideri Hugo Chavez Friasın hayatını kaybetmesinin ardından yüzbinlerce kişi Kumandanı uğurlamak üzere başkent Karakas sokaklarına döküldü.
Son anları da dahil, 14 yıldan beri kanserle mücadele eden Chavez ile birlikte geçirdiğini anlatan Cumhurbaşkanlığı Muhafızları Komutanı Orgeneral Jose Ornella, “Chavez ölmeden önce büyük güçlükle dudaklarını oynatarak Ölmek istemiyorum. Lütfen ölmeme izin verme dedi çünkü ülkesini çok seviyordu, kendisini ülkesi uğruna feda etti” diye konuştu.
Yeri geldiğinde diplomatik kuralları bile hiçe sayarak emperyalizmin kirli yüzünü ABDnin efendilerine tokat gibi çarpmaktan hiç çekinmedi. Dünya halkları onu bu cesur çıkışları ve ülkesinde gerçekleştirdiği halkçı uygulamalar ile tanıdı.
Arkasında bıraktığı devrimci miras onu, ülkesinin ve dünya halklarının kalbinde yaşatmaya devam edecek…
Güle Güle Chavez…
Seni Unutmayacağız…